Owczarki niemieckie długowłose a ich żywienie

derma

Jak właściwie żywić owczarki niemieckie długowłose?

Zwykło się uważać, że duże psy, zwłaszcza dzisiaj, będą albo jadły dosłownie wszystko, albo ograniczą się do najtańszej suchej karmy, jeśli zwierzak trzymany jest w domu. Otóż nic bardziej mylnego – psy dużych ras mają zdecydowanie delikatniejsze żołądki niż psy małych czy średnich ras, przez co trzeba bardziej dbać o ich codzienną dietę.

Czego owczarki niemieckie długowłose nie powinny jeść?

Pies przede wszystkim powinien unikać uwielbianej przez człowieka czekolady, ponieważ zawarta w niej teobromina jest dla psiego organizmu po prostu trująca. Im bardziej gorzka czekolada, tym więcej tego związku zawartego w każdej kostce. Po jej spożyciu pies może dostać uporczywej biegunki, może również wymiotować. Kolejnym takim produktem jest zdecydowanie pikantne jedzenie, które naszemu psu jest w stanie sprawić wręcz fizyczny ból za sprawą bardzo rozwiniętego zmysłu węchu. Nie powinniśmy więc karmić psa naszymi przysmakami, choćby najbardziej o prosił.

Jeśli nie jesteś pewien

Jeśli masz wątpliwości, co twój pies powinien jeść, a czego powinien unikać, masz wyjście: hodowla owczarków niemieckich to najwłaściwsze miejsce, w którym możesz zapytać o zwyczaje żywieniowe, aby twój pies cieszył się dobrym zdrowiem przez długi czas. Odpowiednia dieta sprawi, że będzie radosny, pełny życia i chęci do zabawy, a to z kolei będzie dla nas największą i najlepszą nagrodą.